Skip to content

پیام دکتر محمدزاده به مناسبت آغاز هفته‌ی دفاع مقدس و بازگشایی دانشگاه‌ها

از جهاد در جبهه‌های نبرد تا جهاد علمی

به مناسبت آغاز هفته‌ی دفاع مقدس و بازگشایی دانشگاه‌ها، دکتر حمید محمدزاده، رئیس دانشگاه علم و فناوری مازندران پیامی صادر نمودند که متن آن به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم 

 

سال‌ها از تجاوز آشکار به خاک میهن عزیزمان می‌گذرد اما خاطرات آن روزهای پرتلاطم از یادها نخواهد رفت. تلخی‌هایی که چون عسل شیرین شد، زمانی که روح همدلی و جهاد در سایه‌ی آن امام سفر کرده در امت اسلامی بوجود آمد تا با اهدای هزاران لاله‌ی پرپر، نه در مقابل دشمن بعثی، بلکه در برابر تمام شرق و غرب عالم بایستیم و یک وجب از خاک خود را به دشمن متخاصم نسپاریم.

با گذشت سالها، جهاد تبدیل به کلید واژه‌ای شد که در راه خودکفایی و ایستادگی در برابر زورگویان عالم و از جبهه‌های باصفای آن روزها دست به دست گشته و به عرصه‌های علمی رسیده است.

امروز پرچمداران نظام مقدس جمهوری اسلامی، طلایه‌داران عرصه‌ی علمند و در تلاشند تا کشور را از هر نیازی، بی‌نیاز کنند. تقارن آغاز هفته‌ی دفاع مقدس و بازگشایی مراکز علمی، گواه رنگ نباختن عرصه‌های جهاد است که از عمق تاریخ به دستان ما رسیده است.

بنده این تقارن را به فال نیک گرفته و با یاد سرداران و  ۸۰۰ شهید شهرستان بهشهر، آغاز هفته‌ی دفاع مقدس را گرامی داشته و فرا رسیدن سالروز بازگشایی دانشگاه‌ها را به دانشجویان و جهادگران عرصه‌های علم و دانش تبریک عرض می‌نمایم. امید است که شاهد پیشرفت‌های روزافزون این کشور در تمام زمینه‌ها از جمله عرصه‌ی علم و دانش باشیم.

 

حمید محمدزاده

رئیس دانشگاه علم و فناوری مازندران